האם יש קשר בין אחסון אתרים לקידום אתרים?

 

כאשר מדובר על קשר בין קידום אתרים לבין אחסון אתרים - מדובר על קשר הדוק. אחסון אתרים הוא אחד התנאים הבסיסיים לקידום אתרים ברשת האינטרנט המקומית או ברשת האינטרנט הבינלאומית. אחסון אתרים הוא לא ערבון לקידום אתרים אך קידום אתרים אופטימלי לא יכול להתקיים ללא אחסון אתרים בצורה הטובה ביותר. מי שטרם הבין את הקשר בין קידום אתרים לאחסון אתרים וחושב כי כל מה שעליו לעשות בכדי לקדם את האתר זה לשלם למנועי החיפוש עוד כמה אגורות עבור כל מילת חיפוש בגוגל אד וורדס - יש לו הרבה מה ללמוד על קידום אתרים בכלל ועל הקשר בין אחסון אתרים אופטימלי לקידום אתרים בפרט.

 

אחסון אתרים - גישה לרשתות ארציות ו/או בינלאומיות:

כאשר מדובר על קידום אתר אשר נכתב בעברית ומיועדלקהל הגולשים הישראלי, אתר שהכתובת הרשמית שלו מסתיימת בסיומת מקומית של IL.CO כאשר הוא ממוקם על שרת מקומי, משמע בתוך חוות השרתים של חברת אחסון שרתים ישראלית, לאתר הזה תהיה קדימות ברשת המקומית על פני אתרים המאוחסנים בחברות אחסון אתרים בחו"ל וכן תהיה לו קדימות על פני אתר המאוחסן על גבי תיקיית FTP על הרשת. אחסון אתרים על שרתים מקומיים אשר מתוחזקים כהלכה, שרתים איכותיים אשר מכילים את האיכות ואת הכמות הנכונה של תוכנה בכדי לתת מקסימום תמיכה לאתרים כולל תמיכה טכנית בכל תקלה שהיא - זו התשתית הנכונה לאתר אינטרנט מקודם.


אחסון אתרים - הגבלת נפח האתר ו/או הגבלת גולשים:

יש קשר הדוק בין גודל האתר לניקוד שלו במנועי החיפוש. אמנם מנועי החיפוש מפנים את הגולשים בראש ובראשונה אל אתרים בהם קיים המידע המדוייק אותו הם ביקשו במילות החיפוש אבל כאשר יש ברירות רבות (וכיום, עם מיליוני אתרים ברשת הבינלאומית ואלפי אתרים ברשת המקומית) יש המון אופציות ולכן מנועי חיפוש מפעילים עוד שיקולים. מנועי החיפוש מעדיפים להפנות גולשים אל אתרים הנהנים מתנועה ערה של גולשים וכן אל אתרי תוכן המכילים הרבה עמודים מחופשים. כאשר חברת אחסון אתרים מגבילה את בעלי האתרים בכמות עמודים או לחילופין, מציבה הגבלות לגבי כמות גולשים ביום - האתר מאבד ניקוד ואינו מממש את מרב הפוטנציאל הקיים בו ולכן הוא לא יהיה אתר מקודם כפי שיכול היה להיות לו היה מאוחסן בתנאים אחרים.


אחסון אתרים כתשתית לקידום אתרים אופטימלי:

יש קשר בין אחסון אתרים לקידום אתרים והוא מתחיל באחסון אתר על גבי שרת המחובר אל הרשת האינטרנטית הנכונה עבורכם. אם האתר פונה לקהל המקומי - חשוב שהוא יאוחסן על גבי שרת המחובר ואף מקודם ברשת המקומית. אם אתם חברה ישראלית שמפעילה אתר באנגלית לקהל הרחב או האמריקאי בפרט, אחסון אתרים על גבי שרתים המחוברים לרשת הבינלאומית או המקומית בצפון אמריקה זה הפתרון עבורכם. כמו כן, אתרים אשר אינם מוגבלים בנפח יכולים להכיל עמודי ארכיון רבים בהם נמצא מידע שיתכן ויהיה רלוונטי ויוביל אליכם גולשים בעתיד לכן חשוב שלא תהיה הגבלה בהכנסת תכנים חדשים ואחסון תכנים ישנים.